Komuna e Likovës thyen rekord, në çdo 300 metra...

Komuna e Likovës thyen rekord, në çdo 300 metra “gunga” në rrugë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 16, 2023, 09:03

Në 8 km rrugë 22 pengesa. Kështu reagojnë banorët e komunës së Likovës, duke u ankuar për numrin e madh të pengesave, që mesatarisht i vjen në çdo 300 metra.

“Dikur kishim gropa e sot kemi gunga.

Dikur kishim krizë rrugore e sot kemi krizë mentale.

Pengesat rrugore prodhojnë pengesa edhe më të mëdha, krijojnë pengesa psikologjike, sociale, ekonomike, prandaj duhet të edukohemi e jo të pengohemi sepse do të mbetemi rajon krize edhe 20 vite tjera!”, shkruan aktivisti Fejzulla Arifi.

Një pjesë e qytetarëve arsyetojnë komunën, duke thënë se ka shumë vozitës të padisiplinuar. Por ankohen se ”gungat” në rrugët e komunës së Likovës janë bë pa respektuar standardet.

 

“ Po të ishin kta gunga pak më të ulta nuk do të duhej të nalët krejt kerri(Vetura)po kjo naj prishi veturat krejt. Me ligjin e vjetër të komunikacionit ka qen kufizimi i shpejtsis 60km.

Jasht vendbanimit 30-40km në vendbanim me kët shpejtsi nuk ka rrezik për Aksidente e as për kto gunga e Ai që vozitke më shpejt i shkonte Leja për 3 muaj.pra edhe mua ma kan pas mar për 3muaj lejën edhe denim nuk maji men sa ka qenë 300€apo më pak”, komenton një qytetar i Likovës. /Lideri.mk

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA