Kovaçevski: Bekteshi dikur luante për Vëllazëri...

Kovaçevski: Bekteshi dikur luante për Vëllazërimin, tani luan tek Grubi në zyrë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 29, 2023, 08:03

Një situatë komike ka ndodhur gjatë vizitës së sotme të kryeministrit Kovaçevski dhe ministrit Bekteshi në një nga marketet e Shkupit. Teksa po bënin pazar për të parë edhe çmimet e produkteve në market, Kovaçevski dhe Bekteshi takonin edhe qytetarë, me të cilët këmbenin biseda, përcjell Klan Macedonia.

E pikërisht në këto takime, rastisën në një ish hendbolliste të Maqedonisë. Në bisedë u kyç edhe ministri Kreshnik Bekteshi, i cili i rrëfeu zonjës se dikur ka luajtur futboll për Vëllazërimin e Kërçovës.

Kovaçevski: Ja ky është pas sportit. Luan edhe futboll edhe basketboll.

Bekteshi: Unë kam luajtur futboll për Vëllazërimin e Kërçovës.

 

Kovaçevski: Ky ka luajtur për Vëllazërimin si i ri, kurse tani luan tek Grubi nl zyrë.

Bekteshi: Po. Por unë bëj kosh, kurse Artani luan futboll me stil.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA