Kovaçevski i revoltuar me gjyqësorin: Si ka mun...

Kovaçevski i revoltuar me gjyqësorin: Si ka mundësi që SHBA-të, mijëra kilometra larg, kanë informacione që ne nuk i kemi për Merkon

Autori

Autori

Portali Tetova

June 21, 2023, 11:06

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot komentoi vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për shpallje “non grata” të kreut të Strugës, Ramiz Merko, përcjell TV21.
Kovaçevski duke iu drejtuar gjyqësorit në vend tha se si ka mundësi që SHBA-të mijëra kilometra larg, kanë informacione që ne nuk i kemi për Merkon.

“Bëhet fjalë për disa baza dhe nga kjo porosia është se institucionet tona, flas për autoritet hetimore dhe gjyqësore duhet t’i hetojnë pretendimet që janë të listuara në kumtesën e Departamentit të Shtetit.

Gjithashtu duhet edhe të pyesin se si SHBA-të kanë ardhur deri tek informacione të tilla në të cilat është i bazuar vendimi i tyre, ndërsa gjenden mijëra kilometra larg nesh, kurse organet tona nuk kanë ardhur deri tek informacione të tilla gjatë gjithë këtyre viteve.

Kjo edhe njëherë vërteton se sistemit tonë hetimor dhe gjyqësor i duhet remont i përgjithshëm duke pasur parasysh se duam të jetojmë në shtet europian”, tha Kovaçevski./tv21.tv

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA