Lajme

Kush janë kompanitë më fitimprurëse në Shkup? (TABELA)

Autori

Autori

Portali Tetova

May 16, 2023, 08:05

Dega në Shkup e korporatës shumëkombëshe “Johnson Matty” për prodhimin e pjesëve automobilistike mbetet kompania më e madhe në Maqedoninë e Veriut me seli në Shkup, sipas kritereve për të hyrat dhe fitimet.

Të ardhurat e “Johnson Matthey” vitin e kaluar arritën në 2.45 miliardë euro. Por ajo dominon edhe për nga fitimi që vitin e kaluar ishte 72.7 milionë euro, që e rendit si kompaninë më fitimprurëse në vend, shkruan portali faktor.mk.

Në vendin e dytë për nga të hyrat është kompania e përpunimit të naftës OKTA me 975 milionë euro, me një fitim prej 8.9 milionë euro.

Pas saj, radhitet Makpetrol me 609 milionë të hyra dhe 21 milionë euro fitim. Ndërmarrja shtetërore e energjisë ESM ka pasur të hyra 554 milionë euro, me fitim 36.6 milionë euro.

Ndërsa pas saj radhitet EVN me 498 milionë të hyra dhe 8.9 milionë fitim. Më poshtë vijojnë kompanitë e tjera që i ka nxjerrë portali faktor.mk.

 

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
IMG_0412-800x534
Kurti ndahet baras në shah me mjeshtrin i cili e mposhti Kasparovin
gordana-siljanovska-davkova-1068x728-1 (1)
Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Samitin për paqe në Ukrainë
Arafat
Haxhinjtë vazhdojnë udhëtimin shpirtëror me vizitën në malin Arafat
lsdm-4-1-750x430-1-1
Kandidatët e LSDM-së prezantojnë programet e tyre
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
IMG_0379
Kurban Bajrami, qytetarët ankohen për çmimet e larta

DIASPORA