Lajçak për herë të parë e vendos flamurin e Kos...

Lajçak për herë të parë e vendos flamurin e Kosovës në postimin e tij (foto)

Autori

Autori

Portali Tetova

March 20, 2023, 10:03

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, për herë të parë e ka vendosur flamurin e Kosovës.

Kjo ka ndodhur pas takimit të Ohrit, ku kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ranë dakord për zbatimin e marrëveshjes së arritur në Bruksel më 27 shkurt, për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi.

BE-ja është neutrale ndaj statusit të Kosovës.

Madje, në disa raste Kosova ishte paraqitur edhe me fusnotë (*) në disa takime të rëndësishme.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Pin-up On Line Casino Giriş Onlayn Oyunları Və Qazanc Imkanlarını Açığa Çıxartın
IMG_4592
Afrim Gashi: Fitore plebishitare me 120 mijë vota më 8 maj
C8DA3CE8-FDD4-4E28-A6AA-AFC740774731 (1)
Kasami: Ne do të fitojmë! (Video)
IMG_4591
Arben Taravari: Do jem president i të gjithëve, do sjellim ndryshimin me popullin përpara
IMG_4585
Dega e Besës në Tetovë me organizim të veçantë për Konventën e VLEN në Gostivar
IMG_4581
Ahmeti: Reflektuam mbi sakrificat e grave shqiptare në betejat kombëtare të lirisë e barazisë, u jam përjetë mirënjohës

DIASPORA