Lëvizja BESA – Tearcë: BDI-ja e vulës mbrëmë er...

Lëvizja BESA – Tearcë: BDI-ja e vulës mbrëmë erdhi në Tearcë për të parë dështimin një vjeçar të Nuhi Nezirit

Autori

Autori

Portali Tetova

February 5, 2023, 06:02

Në komunën e Tearcës mbrëmë paskan qëndruar funskionar të BDI-së, ministra, zv/ministra dhe drejtor, për të pare dështimin e kryetarit të tyre të komunës, i cili për një vit qeverisje i ka dëshpëruar edhe votuesit e tij për mos realizimin e asnjë projekti në të mirën e banorëve të Tearcës.

Edhe pse funskionarët e BDI-së, u krenuan me shumë projekte por fatkeqësisht që i kanë realizuar në komunat tjera dhe asnjë projekt të vetëm të realizuar në komunën tone. Lëvizja BESA – Tearcë pyet publikisht gjithë udhëheqësinë e BDI-së së vulës, se përse Komuna jonë duhet të jetë e anashkaluar gjithmonë në realizimin e projekteve?!

Pse komuna jonë është e fundit sa i përket transparences? Pse kryetari Nuhi Neziri po merr vendime në dëm të banorëve të Tearcës? A u tregoj Nuhi Neziri qeveritarëve se ai po shet pronat e fshatit pa i konsultuar banorët?

Shihet qartë se pushtetit i mbaruan gënjeshtrat, andaj ka filluar edhe me manipulime të ndryshme ndaj qytetarëve. BDI nuk bëri asgjë për 20 vite qeverisje, përkundrazi ajo varfëroj qytetarët dhe i detyroj ata të largohen nga vendi.

Në fund Lëvizja BESA – Tearcë e përkujton kreun e BDI-së se ai duhet të heq dorë nga deklaratat populiste për bashkimin e shqiptarëve, fillimisht ai le ta bashkoj subjektin e tij e më pastaj të bëj deklarata pompoze për të tërhequr vëmendjen e opinionin publik nga “flaka” brenda partisë së tij.

Lëvizja BESA – Tearcë
05.02.2023

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA