Limani e këshillon Mexhitin: Shpëto veten dhe s...

Limani e këshillon Mexhitin: Shpëto veten dhe shokët që të përkrahin pa asnjë interes

Autori

Autori

Portali Tetova

January 9, 2023, 07:01

Ish anëtari i BDI-së dhe tash më nënkryetar i Lëvizjes Besa – Fatmir Limani ka komentuar në publikimin që nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti ka bërë pas publikimit të këngës së Ali Ahmetit nga Artan Grubi, informon portali “tetova1”.

“Të inçizosh Ali Ahmetin duke kënduar dhe pastaj ta publikosh të njejtin inçizim, për të defokusuar opinionin prej problemit të vërtetë, është keqpërdorim i paturpshem i figurës së tij…
Të inçizosh Ali Ahmetin dhe të ruash këto video për t’i shfrytëzuar kur të konvenon ty është jokorrekte dhe duket se nuk është hera e parë që po ndodh.
BDI patjetër duhet të çlirohet nga uzurpatorët, mercenarët dhe të paaftët!”, shkruante Mexhiti.

Kurse Fatmir Limani ka shkruar:
Presupozojmë:
Nëse metastaza është përhapur nëpër tërë organizmin e njeriut e ka mbetur i papërfshirë vetëm një organ (veshkë, zemër..), shpëtim mbetet që organet e paprekura të hiqen nga organizmi i përfshirë në metastazë…., për të shpëtuar veten e të tjerë.

Provova me llojin e tillë, provuan edhe të tjerë…, nuk zbrapsen nga qëllimet sepse udhëheqësi synon shkatërrimin e subjektit që pas tij, mos përmendet më njeri…
Mënyra e këtillë të veprimit gjendet vetëm te: Monarkët, Diktatorët, Mbretërit…, që s’dëshirojnë e s’mendojnë për trashëgimtar…

Izet…, përpjekja e shpëtimit i takon të shkuarës.., shpëto veten dhe shokët që të përkrahin pa asnjë interes.
*Ps: Kënga.., është plan i përbashkët i tyre.. Pastaj nahia që i përkas.., këndojnë kur janë në zor të madh.. /tetova1/

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë
xhemail-jusufi-1
BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

DIASPORA