Lirohet Dragan Daravellski, vepra e tij është v...

Lirohet Dragan Daravellski, vepra e tij është vjetërsuar

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Gjykata Penale në Shkup ka konstatuar se vendimi për dënimin e ish-drejtorin e Doganave, Dragan Daravellski është vjetërsuar, përcjell TV21. Daravellski do të lirohet pasi gjykata ka konstatuar se me 1.12.2022 vepra është vjetërsuar. Daravellski është dënuar në maj të vitit 2007 me burg prej 7 vjetëve për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe autorizimeve. Aktgjykimin e konfirmoi edhe Gjykata e Apelit të Shkupit në mars të vitit 2008, por Daravelski nuk përfundoi në burg sepse ishte në arrati. përcjell TV21.

“Kryetari i këshillit gjykues, pas shterjes së debatit, ka konstatuar se ka hyrë në fuqi vjetërsimi absolut i ndjekjes penale, për një vepër të kryer në periudhën 2001-2002”, thonë mes tjerash nga Gjykata Penale./tv21.tv

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA