Mashtrimi i dyfishtë BDI-ASH!

Mashtrimi i dyfishtë BDI-ASH!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 29, 2023, 09:03

Adnan Azizi
Kush din të lexojë mes rreshtash mesazhet politike që ka nxjerë Instituti Arbër Xhaferi nuk do shumë zgjuarësi për të arritur konstatimin se BDI tani po përdor si instrument ASH-në dhe institutet që kontrollon ASH-ja për ta kamufluar krizën e brendshme që e çon drejt humnerës dhe përfundimit të epokës së BDI-së.

Me sondazhet e famshme që demek edhe po të përgjysmohet BDI me shkëputjen e Grupit të Zjarrit, BDI sërish do të ngelet e para tek shqiptarët dhe se aty afër saj do ta ketë ASH-në si paterica që do mundohet ta mbajë në këmbë BDI-në.

Binomi BDI-ASH që dikur bashkëpunonin dhe kurdiste sondazhe fshehurazi kundër Lëvizjes BESA sot po e bëjnë publikisht, dikur njëra në pozitë e tjetri në opozitë tani në frontin e përbashkët kundër Lëvizjes BESA mundohen famën dhe rejtingun ta ngrisin me sondazhe të këtilla imagjinare që për çdo muaj apo javë përsëritet e njejta që lansonin sondazhe para zgjedhjeve lokale duke e rradhitur BDI-në në Tetovë me 23%, ASH 17 %, PDSH 5% dhe Lëvizjen BESA me 2% ja huqën matematikës sondazhiste e kancelarike totalisht!

Saherë që Levizja BESA shënon rritje në terren, BDI dhe tashmë partneri i njohur i tyre ASH, mundohen të bëjnë sondazhe të improvizuara kinse BDI është e pamposhtur dhe se BESA nuk ja del dot kundër BDI!

 

Është për të ardhur keq se si një parti deri dje opozitare që nuk la gjë pa thënë e pa sharë BDI-në të shndërrohet në avokat dhe servis për manipulimin e opinionit që bën BDI me PR dhe sondazhe fiktive.

Ne si Levizja BESA e kemi të qartë se si fitohet dhe si mundet BDI, e dimë qartë formulën dhe strategjinë, rrugën dhe adresën e fitores ( populli ), por dijeni se juve ASH dhe BDI nuk do të ju bëjnë derman këto lloj sondazhe iluzionare, sepse edhe mileti ka arritur pjekuri dhe bën sondazhet e veta politike dhe nuk i ha mashtrimet që ju mundoheni t’ua servoni!

Nuk kemi keqardhje për sondazhet fiktive të dëshirave të juaja, por nga e gjithë kjo marrëzi e paturpësi është se këtë Institut po e keqpërdorni me emrin e të ndjerit Arbër Xhaferri ndjesë pastë, i cili fatkeqësisht ndonëse edhe fatmirësisht nuk është gjallë për të parë e për të ndëgjuar se çfarë devijimesh kanë bërë këta që thirren në emrin e tij duke ia trazuar kockat në varr për interesat e ulta të dikujt që ka shitur kauzën e Arben Xhaferrit për pozitë, karrierë apo para që ua ofroi pushteti.

 

 

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA