Me Afrim Gashin tani diskutohet edhe largimi i ...

Me Afrim Gashin tani diskutohet edhe largimi i Alternativës nga Qeveria !?

Autori

Autori

Portali Tetova

February 1, 2023, 12:02

Pasi dje pasdite u kumtua se Kovaçevski dhe Taravari 90% janë dakorduar për hyrje të ASH-së në Qeveri, në Alternativë ende nuk kanë ndonjë qëndrim përfundimtar lidhur me atë nëse kjo parti do t’i lë vende partisë së Taravarit në eksekutiv, ose ndoshta edhe do të braktisin Qeverinë, përcjellë Zhurnal.

Në pyetjen e portalin maqedonas MKD.mk, nëse tani kryeministri po negocion me Alternativën për ta mbajtur atë në pushtet, gjegjësisht cili është qëndrimi i partisë, nëse do të meret vendim për dalje nga Qeveria, nga partia e Afrim Gashit përgjigjen se për momentin nuk mund të thuhet asgjë sepse ende po negociojnë dhe po debatojnë brenda partisë se çfarë do të vendosin.

“Kemi mirëkuptim për interesin e opinionit, por në këtë moment mund të themi vetëm se organet partiake të Alternativës ende nuk kanë marë një qëndrim përfundimtar lidhur me zhvillimet aktuale të situatës politike.

 

Kur të ndodhë kjo, qytetarët menjëherë do të jenë të informuar për të gjitha vendimet nga ana jonë”, thonë nga Alternativa.

Nga Alternativa nuk janë të kënaqur që ASH po u bashkangjitet në pushtet sepse siç u shprehën, nëse ASH qëllimin do ta kishte për të mbështetur rrugën euro atlantike, këtë mund ta bënte edhe nga opozita. Nga Alternativa nuk pajtohen t’i lënë ASH-së një vend ministror, sidomos ministrinë e shëndetësisë./Zhurnal.mk

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA