Mehazi: BDI-ja zemërgjerë ua fali gjysmën e deputetëve partive tjera

Autori

Autori

Portali Tetova

May 10, 2024, 03:05

Maqedoninë e Veriut më 8 maj mbajti zgjedhjet e dyfishta, ato parlamentare dhe presidenciale.

VMRO DPMNE-ja, e cila deri tani në opozitë, u shpall fituese si për kreun e shtetit, ashtu edhe në zgjedhjet për Parlamentin e ri.

Profesori nga Maqedonia Sulejman Mehazi në një prononcim për “Bota sot”, ka thënë se BDI-ja e Ali Ahmetit ua fali gjysmën e deputetëve partive tjera.

Sipas tij, Ali Ahmeti ka bërë gabim politik gjatë këtyre zgjedhjeve parlamentare, sepse nga 18 deputetë, që mori, 9 janë të huaj, 9 janë puro të BDI-së.

“BDI-ja zemërgjerë me votat e saja ua fali gjysmën e deputetëve partive tjera pa farë ndikimesh politike, nga kurrgjë i bëri parti parlamentare.

BDi-ja me votat e veta ia fali Thaçit dy deputetë, nga tabuti politik Ali Ahmeti e ringjalli Thaçin si feniksi, po ashtu Ali Ahmeti zemërgjerë dhe Selën e nxori nga varri politik, ia dhuroi dy-tre deputetë, çfarë gabim politik ka bërë Ali Ahmeti gjatë këtyre zgjedhjeve parlamentare, nga 18 deputetë, 9 janë të huaj, 9 janë puro të BDI-së, sipas rezultateve del s’e Vleni ka 13 deputetë, BDI-ja 9 deputetë, çfarë luksi politik i BDI-së, përgjysmoi veten për armiqtë më të mëdhenj të BDI-së.

Rezultatet e deputetëve shqiptarë janë si vijon: Vlen 13 deputetë, BDI-ja 9 deputetë, PDSH-ja 2 deputetë, Sela 3 deputetë, Zejdi 1 deputet dhe partitë e pakicave turke, rome e boshnjake 3 deputetë”, shprehet profesori.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA