Mësohet identiteti i 3 shtetasve të Maqedonisë ...

Mësohet identiteti i 3 shtetasve të Maqedonisë që ishin viktima të aksidentit të trafikut në Itali

Autori

Autori

Portali Tetova

April 10, 2023, 10:04

Në një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në Itali, me çrrastë kanë humbur jetën 3 shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut, transmetojnë mediat italiane.

Në mesin e viktimave është edhe një shtetas italian. Shtetasit maqedonas sipas informatave zyrtare janë të moshës 30 vjeçe.

Shkaqet e aksidentit po hetohen nga organet kompetente italiane, megjithatë sipas asaj që raportohet në media, bëhet fjalë për përplasje direkte mes dy makinave.

 

Lajmi është konfirmuar edhe nga Ministria për Punë të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut, nga ku njoftojnë se bëhet fjalë për 33 vjeçarin Z.S. nga Makedonska Kamenica, A.K. 31 vjeç nga fshati Sasa dhe 30 vjeçari nga fshati Pekljani i Vinicës.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4636
VLEN: BDI me politikat e saj destruktive dhe anti-shqiptare, nxorri në rrugë elitën intelektuale shqiptare, duke u përpjekur ti nënshtrojë e poshtërojë
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin

DIASPORA