Lajme

Mexhiti nuk merr pjesë në koordinimin e deputetëve me Ahmetin, Koxhaxhiku po!

Autori

Autori

Portali Tetova

February 14, 2023, 02:02

Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti, nuk ka marrë pjesë në koordinimin e grupit parlamentar të BDI-së, që është mbajtur dje në Kuvend, në prezencë të kryetarit të kësaj partie, Ali Ahmetit, shkruan gazeta LAJM.

Por, ndryshe nga Mexhiti i cili kundërshton hyrjen e Aleancës për Shqiptarët në Qeveri, në koordinim me Ahmetin ka marrë pjesë deputetja Merita Koxhaxhiku, e cila është poashtu pjesë e të pakënaqurve në BDI.

“Zonja Koxhaxhiku dje ishte në koordinim dhe nuk ka patur zyrtarisht diçka të deklaruar se janë për apo kundër. Por, ajo çka është me rëndësi është se të gjithë deputetët, të cilët besojnë tek Ali Ahmeti,

si një fitimtar në këto 20 vitet e fundit nuk kanë kurrfarë dileme në krijimin e frontit të gjërë evropian”, tha për gazetën LAJM, Arbër Ademi, shef i grupit parlamentar të BDI-së.

 

Lajm: A është i bashkuar grupi parlamentar i BDI-së për ndryshimet në Qeveri?

Arbër Ademi: Sigurisht që të gjithë deputetët që janë të rreshtuar pas Ali Ahmetit, pas vizionit të Ali Ahmetit nuk kanë asnjë dilemë rreth krijimit të frontit evropian, një gjë të tillë është konfirmuar edhe dje gjatë koodrinimit të rregullt të grupit parlamentar të BDI-së, kur prezent ka qenë edhe kryetari Ali Ahmeti se ne duhet të bëjmë çmos duke rrumbullakësuar këtë interes tonin strategjik, duke i ftuar edhe të tjetër që të përqafojnë këtë ide dhe këtë platformë.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare

Më shumë nga kategoria

IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
AGELER-MK-750x430
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
arben-taravari
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
kutura-bashkimi-780x470
Reshjet e rrëmbyeshme, dëme të shumta në Tetovë
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
nafta-780x439-2-696x392
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
IMG-20240624-WA0016
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane Orhan Murtezani nga koalicioni

DIASPORA