Mickoski: Kovaçevski dhe Grubi me shqelma i lar...

Mickoski: Kovaçevski dhe Grubi me shqelma i larguan njerëzit e Alternativës

Autori

Autori

Portali Tetova

February 13, 2023, 10:02

“Pres që të ketë debat pas shkarkimit të tre ministrave nga përbërja e mëparshme e qeverisë së Dimitar Kovaçevskit. Nesër në ora 10:00 do të kemi koordinim me grupin parlamentar, në të cilin do të marr pjesë edhe unë dhe aty do të marrim qëndrimet që më pas do të duhet të mbrohen në seancën e Kuvendit”, tha sot kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në lidhje me seancën e nesërme për rikonstruimin e qeverisë.

Sa i përket Alternativës, Mickoski theksoi se kjo ishte partia që në fund të vitit 2021 e shpëtoi qeverinë e BDI-LSDM-së që të mundte krimi të vazhdojë, ndërsa tani të njejtën po e përzënë nga qeveria.

“Ky akt flet për kapacitetin moral dhe njerëzor të këtyre njerëzve. Ju kujtoj se pas ngjarjeve të nëntorit të vitit 2021, Afrim Gashi dhe Alternativa ishin ata që shpëtuan qeverinë e BDI-së, të mbështetur nga SDS.

 

Tani Kovaçevski dhe Artan Grubi vendosën që me shqelma t’i dëbojnë njerëzit e Alternativës – të cilët e vazhduan këtë imoralitet politik dhe kriminal të qeverisë së BDI-së me mbështetje nga LSDM-ja” – tha Mickoski për Kanal5./SHENJA

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA