Ministri Osmani nuk e di a është në burg Mijall...

Ministri Osmani nuk e di a është në burg Mijallkovi

Autori

Autori

Portali Tetova

June 13, 2023, 08:06

Ministri i Jashtëm i RMV-së, Bujar Osmani, në emisionin “Click Plus” në televizionin 21, ka thënë se, nuk ka informacione nëse ish shefi i policisë sekrete në Maqedoni, Sasho Mijallkov, ndodhet në burg apo në liri.

Bujar Osmani: Sa i takon Gruevskit, unë mendoj se ai ka pengesa juridike për të bërë një veprim politik.

Gazetari: Mijallkovi, a është në burg? A ju kujtohet, a e dini?

Bujar Osmani: Nuk e ndjek, nuk e di, seriozisht!

Ish shef i policisë sekrete të Maqedonisë, Sasho Mijallkov është duke vuajtur dënimin për lëndën “Perandoria” për të cilën e ka pranuar fajin dhe aktualisht dhe ndodhet në burgun e hapur të Strugës.

Ndaj tij ishin hapur pesë lëndë, ndërsa ka shpëtuar nga disa prej tyre për shkak të vjetërsimit të lëndëve.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë

DIASPORA