Moldavja tenton disa herë të vrasë me helm bash...

Moldavja tenton disa herë të vrasë me helm bashkëshortin shqiptar

Autori

Autori

Portali Tetova

July 3, 2023, 09:07

Disa herë radhazi tentoi të vriste të shoqin me helm minjsh dhe në përfundim të një hetimi nga Prokuroria e Riminit, u vu në pranga. E arrestuara është një 46-vjeçare me origjinë moldave, e denoncuar pasi bashkëshorti i saj shqiptar u shtrua disa herë në spital.

Sipas hetimeve të autoriteteve italiane, 46-vjeçarja e kishte helmuar disa herë bashkëshortin e saj 54-vjeçar. Hetimet nisën në Korrik të 2022-t dhe zbuluan se ajo kishte tentuar ta vriste burrin duke përdorur helm për minjtë.

Mediat italiane, që përcjellin lajmin, thonë se nga analizat rezultoi se në gjakun e 54-vjeçarit kishte gjurmë të Bromadiolone dhe Coumatetralyl, elementë kimikë që gjenden në këtë helm.
Por dyshimet nuk lindën nga bashkëshorti. Në muajt e shkuar në fakt ishte shtruar disa herë në spitalin e Riminit, thuajse gjithmonë me të njëjtat simptoma.

Kur u paraqit për të disatën herë në spital, ekipi mjekësor vendosi që të zbulonte më shumë për shkakun, duke kërkuar analiza që konfirmuan se ai ishte helmuar. Në këtë pikë, mjekët krahasuan analizat me herët e mëparshme që ishte shtruar dhe kuptuan se çdo herë që 54-vjeçari ishte shtruar në spital, kishte qenë sepse kishte marrë doza të substancës vdekjeprurëse.

Në panoramë e qartë që çoi në denoncimin e gruas, deri në arrestimin e saj pas hetimeve të Prokurorisë së Riminit.

Arrestimi i saj ndodhi më 28 Qershor, më pas u la në arrest shtëpie në banesën e së ëmës. Arrestimi erdhi edhe pas dëshmisë së bashkëshortit shqiptar i cili u tha hetuesve se i vetmi person që mund t’i helmonte ushqimin ishte bashkëshortja e tij. Në shtëpinë e çiftit, autoritetet gjetën edhe një shiringë me substancë të dyshuar helm, por që është dërguar për ekspertizë.

Vetë 46-vjeçarja, përmes avokatit, i ka mohuar akuzat./tvklan.al

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
Messi-termeti
Argjentina premton tërheqjen e fanellës ikonë të Messit me numër 10
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA