Ndërron jetë gjimnazisti nga Shkupi – informacionet e para tregojnë se ai ka vdékur nga dròga

Autori

Autori

Portali Tetova

March 15, 2023, 12:03

Një gjimnazist, maturant në gjimnazin “Georgi Dimitrov” të Shkupit ka ndërruar jetë pardje jozyrtarisht nga dròga e futur në pije në një kafene. Dje miqtë dhe të afërmit e tij e dërguan Jovanin në prehjen e përjetshme në varrezat e qytetit në “Butel”. Lajmin për maturantin e ndjerë e ka bërë të ditur në rrjetet sociale profesoresha Violeta Açkovska.

Në një nga komentet, nëna e Jovanit ka folur dhe ka konfirmuar vdékjen e adoleshentit të ri. Profesoresha Açkovska në njoftimin e saj thotë se ka disa vdékje të dyshimta të të rinjve, studentë, të cilët dyshohet se janë dròguar në një kafene.

“A e di njeri që sot varroset një gjimnazist i helmuar nga dròga e futur në pije në një kafene. A din dikush disa raste të tjera të ngjashme të fëmijëve, të cilët pas halucinacioneve hidhen nga kati i 5-të dhe vetëvrasje të ngjashme. Ndoshta dikush e di, por jo ky publiku, i cili vazhdon të “zihet” nga vdékja e Tamarës së vogël, u preftë mes engjëjve”, shkruan profesori në rrjetet sociale.

Susanata Trençevska, nëna e Jovanit, në njërin nga komentet e ka konfirmuar informacionin për vdékjen, pa detaje të tjera për shkakun. “Fëmija është Gjoni, djali im, djali im engjëll që ishte një djalë i mrekullueshëm. Fatkeqësisht, si nënë, nuk arrita të jem pranë tij kur ai kishte më shumë nevojë për mua.

 

Të jesh prind në këtë “vend” është shumë e vështirë pa mbështetjen e “institucioneve”. “Institucionet” me siguri do ta mbyllin rastin si vetëvrasje, sepse kjo është mënyra më e lehtë. Unë kam faj që e lejova dhe që qëndrova këtu për të rritur fëmijët. Për ku? Për Butelin”, shkruan në koment nëna e Jovanit.

Shkup Info ka kërkuar informacion nga MPB, nga ku priten më shumë detaje për rastin tragjik. Ata gjithashtu duhet të japin informacion nëse vdékja ka ndodhur si rezultat i konsumimit të drògës.

 

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në
Rainy weather in North Macedonia
Çfarë moti na pret në fundjavë? Bëhuni gati për reshje shiu
IMG_9270
Qentë endacakë kanë kafshuar tre persona në Shkup
angelov-368169 (1)
Angelov: “Lufta e vitit 2001 e panevojshme, shqiptarët do t’i kishin realizuar të drejtat e tyre – kam pirë kafe me veteranët e UÇK-së”

DIASPORA