Në Bozofcë të Tetovës nuk falet teravaia në Ramazan, ja pse!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 4, 2024, 12:04

Alarm! Në Bozofcë nuk falet teravi!

Për herë të parë në fshatin Bozovcë këtë vit nuk ka pas imam për teravi. Pas gjith aytre vite si fshat musliman, këtë vit nuk ka pat organizim për namaz teravije. Ka shum faktorë dhe në fund të ditës për të gjith është DËSHTIM.

Iu është thënë se “edhe nëse mbyllet xhamia komplet nuk na vjen çudi”. Un e dua dhe e kam hobi dhe pasion të jes hoxhë. Për tia dhan hakun, sot na kontribuam për këtë fshat me një dark dhe namaz akshami dhe namaz teravije të organizuar. Ne sot u mblodhëm nga Gajrja, Liseci dhe nga Bozofca që të mbajmë ndezur kandilin e fesë tonë. Të gjith kan qef një xhami në qytet, por sfida dhe mejdani jan në periferi.

Xhemati nga f.Gajre shtruan darkën.

Xhemati dhe hoxha Arsim nga f.Lisec organizuan Teravinë.
Xhemati nga f.Bozofc na pritën.
Faleminderit të gjithëve” – shkruan Njeriu i Sharrit.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA