Në Kinë po zgjedhin robotët për partner, madje ...

Në Kinë po zgjedhin robotët për partner, madje dhe po martohen

Autori

Autori

Portali Tetova

March 16, 2023, 09:03

Gazetari nga Shqipëria Edison Myrteza tha se tashmë në Kinë ka njerëz që preferojnë të lidhen apo edhe të martohen me robotë.

Ai tha për emisionin “Good Morning Albania”, se tashmë qeveria Kineze ka menduar edhe për inteligjencën emocionale të robotëve dhe se ata tashmë duken si njerëz të vërtetë.

“Qeveria kineze duket se ka menduar edhe për emoicionin e ndjesisë që një robot mund ti japi një personi. Jo vetëm në aspektin teknologjik që je duke folur me një robot dhe kaq. Duket se robotët po kthehen ën të dashura për njerëzit.

Nga disa informacione që unë kam këtu në kinë, është se disa persona kanë preferuar që më tepër të lidhen apo të martohen në mënyrë zyrtare me robot, ku vajza ka pasur ndjesi nga mënyra e të përkëdhelurit, mënyra e të folurit, zëri e madje deri te akti seksual. Pra duket sikur ka pasur vërtet një partnerë personi me të cilin është martuar.

 

Qeveria kineze duket se nuk ka investuar vetëm në krijimin e një teknologjie në krijimin e një roboti dhe kaq, por duket si një person i vërtet. Mënyra e të prekurit, lëkura, flokët, sytë, zëri, lëvizja e buzëve, duket sikur ke një person pranë vetes”, tha për Euronews Albania gazetari Edison Myrteza.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA