Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog ...

Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë

Autori

Autori

Portali Tetova

June 27, 2023, 07:06

Një lajm i shkëlqyeshëm për adhuruesit e futbollit në Tetovë, edhe pse akoma nuk është zyrtarizuar nga personat kompetentë se stadiumi i qytetit “Ecolog Arena” në Tetovë, nga shtatori i këtij viti do të nis të riparohet .

Sipas disa burimeve të Klan Maqedoni, stadiumi do të ketë një pamje krejtësisht ndryshe nga ajo që është aktualisht dhe do të adaptohet që KF Shkëndija, nga sezoni i ardhshëm ndeshjet evropiane do të ketë mundësi ti zhvillojë në shtëpinë e vet dhe para publikut të vet.

Kujtojmë se skuadra kuqezi duke filluar nga viti 2011 kur për herë të parë si kampione e vendit mori pjesë në garat kualifikuese të Ligës së Kampionëve e deri më sot ka zhvilluar gjithësej 49 ndeshje ndërkombëtare, por për fat të keq të gjitha ndeshjet në cilësinë e vendasit i ka zhvilluar në Shkup, Kumanovë dhe Strumicë . /KlanMacedonia/

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA