Në tregun me shumicë dje janë konfiskuar mbi 15...

Në tregun me shumicë dje janë konfiskuar mbi 15 ton fruta dhe perime!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 26, 2023, 01:04

Në aksionin e djeshëm në tregun me shumicë “Kuantashki” inspektorët i kanë marrë 15 tonë fruta dhe perime, kumtoi në konferencën e sotme për shtyp ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi. Kallëzime kundërvajtëse do të ketë për drejtuesit e “Kuantashkit” – kompaninë Anmark MK SHPKNJP.

Ai potencoi se do të ketë sanksione për disa importues të frutave dhe perimeve, por edhe për kompani të cilat merren me shitjen me pakicë siç janë “Vero”, “Stokomak”, “Kiper”, “KAM, “Tineks” dhe të tjera.

Bekteshi potencoi se këto aksione të inspektorëve do të vazhdojnë edhe më tej. Ministri kumtoi se këtë javë do të shtrohen kallëzime edhe për disa subjekte të caktuara juridike për mosrespektimin e vendimeve të Qeverisë.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA