Lajme

Nga Komuna e Tetovës sqarojn pse ka pasur ndërprerje të furnizimit me energji elektrike në SHFK Naim Frasheri

Autori

Autori

Portali Tetova

March 30, 2023, 10:03

“Komuna e Tetovës ndjen obligim moral që të sqarojë opinionin publik lidhur me lajmin e djeshëm të publikuar në TV 21 dhe që ka të bëjë me ndërprerjen e furnizimit me energji elektrike në SHFK “Naim Frasheri”.

E vërteta qëndron kështu:

Komuna e Tetovës ka pranuar dorëzimin e objektit të ri të shkollës në muajin shtator të vitit 2022. Megjithatë, faturat e pa paguara janë nga muaji shkurt i vitit 2021, e kjo ka qenë obligim i MASH.

Faturat e energjisë elektrike nuk janë adresuar në adresën e shkollës, por në adresën e MASH. As nga ana e shkollës, as nga ana e Komunës së Tetovës nuk kanë qenë në dijeni në lidhje me obligimin e pagesës së rrymës.

Pas ndërprerjes së furnizimit me energji, Komuna e Tetovës menjëherë reagoi ndaj MASH dhe morëm informacione për pagesën e rrymës nga ana e shkollës.

 

Që nga momenti i pranimit dhe dorezimit të objektit, ky obligim në vlerë prej 35 mijë denarëve u shlye menjëherë nga ana e shkollës dhe çertifikata e pagesës u dërgua tek MASH, që të informojë kompaninë për të rifituar lidhjen e furnizimit me energji elektrike kurse nga ana e MASH na është thënë se rryma do të leshohet brenda ditëve të ardhshme”, thuhet në reagimin e Komunës së Tetovës.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë

Më shumë nga kategoria

449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
Adnan-Azizi-768x463-1
Azizi: Imagjinoni deri ku shkon injoranca, hipokrizia dhe pafytyrësia e DUI-stave! Kërkojnë mbylljen e kazinove!
merko
Akuza ndaj Merkos dhe 10 personave të tjerë për krim urbanistik
-1200-630-arta-kabashi-726348369854740484565-696x3921-1-1709194693
Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas ”BBV”: M’i ka ndezur …
snopce-elmi
Snopçe: Deputetët e Selës mbështetën ligjin e Artan Grubit për lojërat e fatit! (Video)
IMG_2225
Adina Osmani nga Universiteti i Tetovës, fituese e çmimit “Unaza Inxhinierike”
IMG_2223
Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

DIASPORA