Nga Komuna e Tetovës sqarojn pse ka pasur ndërp...

Nga Komuna e Tetovës sqarojn pse ka pasur ndërprerje të furnizimit me energji elektrike në SHFK Naim Frasheri

Autori

Autori

Portali Tetova

March 30, 2023, 10:03

“Komuna e Tetovës ndjen obligim moral që të sqarojë opinionin publik lidhur me lajmin e djeshëm të publikuar në TV 21 dhe që ka të bëjë me ndërprerjen e furnizimit me energji elektrike në SHFK “Naim Frasheri”.

E vërteta qëndron kështu:

Komuna e Tetovës ka pranuar dorëzimin e objektit të ri të shkollës në muajin shtator të vitit 2022. Megjithatë, faturat e pa paguara janë nga muaji shkurt i vitit 2021, e kjo ka qenë obligim i MASH.

Faturat e energjisë elektrike nuk janë adresuar në adresën e shkollës, por në adresën e MASH. As nga ana e shkollës, as nga ana e Komunës së Tetovës nuk kanë qenë në dijeni në lidhje me obligimin e pagesës së rrymës.

Pas ndërprerjes së furnizimit me energji, Komuna e Tetovës menjëherë reagoi ndaj MASH dhe morëm informacione për pagesën e rrymës nga ana e shkollës.

 

Që nga momenti i pranimit dhe dorezimit të objektit, ky obligim në vlerë prej 35 mijë denarëve u shlye menjëherë nga ana e shkollës dhe çertifikata e pagesës u dërgua tek MASH, që të informojë kompaninë për të rifituar lidhjen e furnizimit me energji elektrike kurse nga ana e MASH na është thënë se rryma do të leshohet brenda ditëve të ardhshme”, thuhet në reagimin e Komunës së Tetovës.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA