Nga ‘photoshop’-i i manekinëve dhe deri te fust...

Nga ‘photoshop’-i i manekinëve dhe deri te fustanet jo cilësore, klientet e thjeshta demaskojnë punën e Valdrin Sahitit!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 13, 2023, 11:04

Valdrin Sahiti është një emër i lakuar në botën e modës! Stilisti i njohur nga Kosova ka veshur shumë yje shqiptare dhe botërore, ku në fakt veshjet e tij janë konsideruar si mjaft përrallore.

Ai ka veshur Beyonce, Cardi B, Khloe Kardashian dhe shumë këngëtare e modele të njohura, të cilat kanë shkëlqyer në tapetin e kuq.

Mirëpo pas gjithë këtij shkëlqimi të stilistit të njohur, çfarë fshihet? A janë punimet e tij vërtet ashtu siç paraqiten në faqen e tij në Instagram, plot shkëlqim e mahnitëse?

Shumë njerëz të thjeshtë, që nuk i përkasin botës së medias, kanë publikuar video nga fustanet që kanë blerë, të dizenjuara nga Sahiti, por kanë shfaqur haptazi pakënaqësi për punën e stilistit të mirënjohur.

Shumë vajza shprehen se fustanet nuk janë aspak cilësore dhe çmimet janë goxha të larta.

 

Disa ankesa kundrejt Sahitit po bëjnë xhiron në TikTok, ku mjaft persona kanë ndarë eksperiencën e tyre të hidhur nga puna e stilistit.

Ja ç’shkruan njëra prej tyre:

“A nuk ka njeri të turpëruar që humba mbi 5000 dollarë vetëm për dy fustane që porosita dhe që duhej t’i rregulloja nga xhepi im? Harro fluturimin, hotelin, tarifat, benzinën dhe kohën/stresin tim nga java e dasmës sime. Ata duhet të jenë të turpëruar që kanë bërë atë që kanë bërë jo vetëm mua, por për 99% të tjerë të njerëzve që kanë komentuar dhe kanë të njëjtin problem si unë. Unë u injorova për ditë të tëra kur kisha shqetësime për fustanet dhe e vetmja arsye që ata më kontaktuan përsëri ishte sepse kushëriri im shkoi në dyqan, në Prishtinë”.

Nga videot që janë publikuar, shihet mjaft qartë që punimi i fustanit për një person të thjeshtë ndryshon nga punimi që i është bërë një personazhi VIP. Po sa e drejtë është kjo? A nuk po paguajnë vajzat e gratë shumë para për të pasur një fustan të Valdrin Sahitit në trupin e tyre?

Jo vetëm kaq por një tjetër detaj ka dalë në dritë. Fotot e manekinëve që publikohen në Instagram-in personal të Sahitit me veshjet plot shkëlqim, janë të punuara me ‘photoshop’.

Kuptohet që Sahiti i kushton rëndësi të madhe krijimeve për VIP-at, por për klientët e thjeshtë pse nuk gjendet koha e duhur? Përse cilësia e fustanit lë për të dëshiruar?

Dihet që Sahiti tashmë ka një influencë të jashtëzakonshme por të gjithë duhet të trajtohen njësoj, si personazhi VIP ashtu edhe një kliente e thjeshtë.

Nuk është aspak e drejtë që të paguash kaq shumë para për një fustan që në fund mund t’ju zhgënjejë e të mos jetë ashtu sikurse ju e keni pritur.

Urojmë që pas këtyre kritikave që u publikuan në rrjet, puna e Sahitit të përmirësohet!

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)

DIASPORA