Paguaj një kafe dhe ndihmo në blerjen e një kar...

Paguaj një kafe dhe ndihmo në blerjen e një karroce për personat me aftësi të kufizuara (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

July 13, 2023, 08:07

Ertan po bëhej gati që gjithçka të ishte në rregull në hapjen solemne të lokalit SOS.

E pasi filluan të vijnë të ftuarit Ertan Shaqiri Kryetar i Shoqates SosVita tha së qëllimi kyesorë I hapjes së këtij lokali është që të ndihmohen personat me nevoja ndyshe ku parat të cilat do të fitohen nga shitja e produkteve do të shërbejnë për blerjen e një karroce më shumë për këta persona.

“Qëllimi i kësaj akiviteti të radhës të shoqates SosVita është që personat me nevoja të veçanta janë të veçant dhe ta hapin një vend të veçant dhe për qytetaret që tju ndimojnë kësaj kategorie më lehtë që një kafene ose një pije që ti ndimojë kësaj kategorie më lehtë që edhe ai si qytetarë të ndihet që ka një kafene për personat me nevoja të veçanta, ku do të jenë disa persona me aftësi të kufizuar do të jenë të punsuar në këtë kafene” – tha Ertan Shaqiri.

Ertani njihet për ngritjen e zërit dhe kërkesat që çdoherë i bënë në emër të antarëve të shoqates së tij që edhe sot dërgoi mesazhin e tij me të cilat këta persona ballafaqohen çdo ditë.

“Gjërat më elementare nuk i ka një person me aftësi të kufizuar domethënë është mjerim lëvizjet janë të mjerueshme çdo ditë, dmth çdo ditë jam në hallë në dertë, domethënë sakrific jetën e la, sepse kushtet janë të mjerueshme këtu sidomos në komunat shqiptare nuk ndëgjohet një person me aftësi të kufizuar” – tha Ertan Shaqiri.

“Nuk ka kushte elementare për personat me nevoja të veçanta, e pa kushtet e personave pa mos e bërë një tretoar, pa mos e bërë një vend kalim për personat me nevoja të veçanta nuk shkohet në europ”

“Në qoftë se pini diçka qoftë një kafe në këtë lokal do të ndimoni me pagesen tuaja që organizata SosVita të blej karoca për personat me nevoja të ndyshme”.

Ky projekt për herë të parë po realizohet në Shkup, me qëllim që të gjithë personat me nevoja ndyshe të jenë të barabartë dhe të ndimojnë njëri tjetrin. /KlanMacedonia/

Mos e humb

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon

Më shumë nga kategoria

IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
Online Spor Bahisleri Şirketi Ve Casin
All The Classic Pinup Poses For Vintage Romance Photoshoot
"mostbet Kz Официальный Сайт: Казино И Букмекерская Контор
"mostbet Kz Официальный Сайт: Казино И Букмекерская Контор
Pin Up Online Casino Aviator Pin Upwards Apostas Esportiva
IMG_4179
Pesë gjërat që nuk duhet t’i postoni kurrë në Facebook

DIASPORA