Para se të paketoni kuferin për Gurbet, mendoni...

Para se të paketoni kuferin për Gurbet, mendoni Drinin si shembull të suksesit në Maqedoni

Autori

Autori

Portali Tetova

June 27, 2023, 07:06

Irfan Agushi

“Drin Ahmeti, shembulli që duhet ndjekur!”
Para se të paketoni kuferin për Gurbet, mendoni Drinin si shembull të suksesit në Maqedoninë e Veriut.

Mjafton të jeni nën moshën 30 vjeçare, të gjeni një milioner 62 vjeçarë, mundësisht austrian ose zvicerian, i cili ka për synim të investoj në të arrdhmen tënde, ta mësoni anglishten si një shitës ordinier dhe ja tek u bë.

Ju nuk keni më nevojë për Zvicrën e Gjermaninë, atë e gjeni në Shkup. Pa asnjë cent, ju bëheni bashkëpronar i një biznesi 26 milion eurosh.
Sa madhështore janë politikat e BDI së. Harroni fastfood-at, restauranet, piceriat, basutelet, spitalet, ja ku e keni shembullin që duhet ndjekur.
Dhe më e rrëndësishmja, mos harroni të luteni për shpirtin e Ali Ahmetit.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA