Pendarovski: Nuk përmbyset shteti nëse i fusim ...

Pendarovski: Nuk përmbyset shteti nëse i fusim bullgarët në Kushtetutë

Autori

Autori

Portali Tetova

April 26, 2023, 01:04

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski përshëndeti takimin e grupit punues për ndryshimet kushtetuese dhe njëherit ri-përsëriti qëndrimin e tij duke nënvizuar se asgjë e tmerrshme nuk do t’i ndodh vendit në rast se në Preambulë përfshihen pakica bullgare dhe pakicat e tjera, shkruan Alsat.

“Unë jam pro ndryshimeve kushtetuese, nuk mendoj se diçka e tmerrshme do ti ndodh për ne, dhe nuk mendoj se në rast se i vendosim bullgarët në Kushtetutë bashkë me 6-7 popujt e tjerë, se shteti do të rrënohet. Megjithatë se si do të rrjedh më tej dinamika e takimeve këtë vërtet nuk e di”, tha Pendarovski.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA