Petrovska: Sulmet kibernetike kanë për qëllim r...

Petrovska: Sulmet kibernetike kanë për qëllim rrëzimin e qeverive

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Sulmet hibride synojnë të shkaktojnë rënien e qeverive, kryesisht ato që kanë orientim perëndimor.

Këtë e theksoi ministrja e Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska në emisionin “Click Plus” në TV21.

Sipas saj, është e qartë se sulmuesi nuk dëshiron që ne të kemi një Ballkan stabil dhe paqësor.

“Më shpesh, qëllimi i luftërave hibride apo sulmeve kibernetike është të prishin praktikisht jetën shoqërore, gjë që në fakt ndodh kur ka sulme të shpeshta. Gjithnjë e më shumë, kur knaqësia krijohet në një shoqëri, ajo plotësohet me pakënaqësi në një sferë tjetër. Qëllimi është të shkaktohet, në shumicën e rasteve, rënia e qeverive, më së shumti ato që janë të orientuara nga perëndimi”, tha Petrovska.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë
xhemail-jusufi-1
BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

DIASPORA