Lajme

Po organizohen bllokime të rrugëve që bullgarët të mos vijnë në shënimin e ditëlindjes së Goce Dellçevit

Autori

Autori

Portali Tetova

January 27, 2023, 09:01

Qytetarë të ndryshëm në rrjetet sociale po organizojnë bllokada të rrugëve me qëllim të parandalojnë shtetasit bullgar të vijnë më 4 shkurt në Shkup për shënimin e ditëlindjes së revolucionarit Goce Dellçev, informon Zhurnal.

Përpos paralajmërimeve për “roje nate” nga 3 shkurti para kishës “Sveti Spas”, ku gjendet varri i Dellçevit, në thirrje e cila po përhapet në FB po bëhet thirrje për bllokim të rrugëve.

Populli po organizohet në rrjetet sociale: Bullgarët nuk do të arrijnë as deri te pikëpagesa e Kumanovës – me traktorë do të bllokohet rruga.

“Kumanovarët thërrasin në bllokim të pikëpagesës drejt Shkupit që të mos lejohet neo-nacistët të pështyjnë në përmendoren e velikanit Goce Dellçev”, thuhet në thirrje.

 

Nga MPB paralajmëruan se do ta sigurojnë shënimin e ditëlindjes së Dellçevit, ndërsa në seancë të këshillit për siguri ishte vlerësuar se bëhet fjalë për ngjarje me rrezik të lartë./Zhurnal.mk

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Më shumë nga kategoria

kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Screenshot 2024-06-23 132935
Votohet qeveria e Maqedonisë së Veriut
IMG_0889
Përmbytet Spitali i Tetovës
FB8A93BE-69E3-4D97-914E-FC60DBE46085-1024x617
EVN do të ndërpret energjinë elektrike në Tetovë për shkak të rrezikut nga goditjet elektrike pas motit të keq
DE433DFE-8C6D-4421-9991-BB9A5E35D676-1024x593
Ndërroi jetë Isuf Kadriu, zëvendëskryeredaktori i TV ALSAT
IMG_0871
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)
IMG_0851
Taravari: Prej sot s’ka votues dhe jovotues, por ka nënshtetas për të cilët do të punojmë maksimalisht dhe njësoj

DIASPORA