Policia ka arrestuar 20 të rinj në një Festival...

Policia ka arrestuar 20 të rinj në një Festival të muzikës në Maqedoni, u kapën me drogë

Autori

Autori

Portali Tetova

July 3, 2023, 09:07

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar 20 persona në lidhje me manifestimin e Dojranit të Vjetër, pasi siç thuhet në njoftim, janë kapur me drogë, transmeton TV21.

“Gjatë fundjavës që e lëmë pas (01/02.06.2023) nëpunësit policorë të Sektorit për tregti të palejuar me drogë, armë dhe materie të rrezikshme në kuadër të Departamentit për polici kriminele në koordinim dhe aksion të përbashkët me Sektorin për Punë të Brendshme në Strumicë dhe Njësitin për tregti të palejuar me drogë në kuadër të SPB Shkup, kanë ndërmarrë masa të ashpërsuara gjatë kohës së mbajtjes të manifestimit muzikor në Dojran të Vjetër, me qëllim të zbulimit të veprave kriminele dhe shkeljeve. Gjatë kësaj, janë privuar nga liria 20 persona, prej të cilëve 1 shtetas i huaj, tek të cilët gjatë kontrollit është gjetur drogë e llojit të ndryshëm”, qëndron në njoftimin e MPB-së.

Për rastin, siç bëhet e ditur është njoftuar prokurori publik në Gjevgjeli, dhe pas dokumentimit të tij, do të shqiptohen edhe kallëzime të caktuara.

Nga MPB-ja sqarojnë se këto aktivitete kanë për qëllim të parandalojmë tregtimin dhe përdorimin e drogës te të rinjtë./TV21

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë
xhemail-jusufi-1
BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

DIASPORA