Prof. Dr. Mentor Hamiti, zgjidhet kryetar i Sen...

Prof. Dr. Mentor Hamiti, zgjidhet kryetar i Senatit të UEJL-së

Autori

Autori

Portali Tetova

February 21, 2023, 09:02

Në mbledhjen e sotshme të Senatit të Universitetit të Evropës Juglindore (21.02.2023), kështu vendosën senatorët , të cilët me shumicë votash drejtimin e Senatit ia besuan Prof. Dr. Mentor Hamitit.

Ai, do të udhëheq me Senatin për një periudhë njëvjeçare. Deri më tani kryetar i Senatit ishte, Prof. Dr. Zemri Elezi, ligjërues në Fakultetin e Shkencave Shoqërore Bashkëkohore.

Prof. Dr. Mentor Hamiti, është profesor ordinar në Fakultetin e Shkencave dhe Teknologjive Bashkëkohore dhe ligjëron lëndët në fushën e Algoritmeve, Gjuhët Programore dhe Teknologjitë, si dhe Etikën Profesionale.

Senati është organ kryesor i Universitetit për çështje akademike.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA