Prof. Dr. Mentor Hamiti, zgjidhet kryetar i Sen...

Prof. Dr. Mentor Hamiti, zgjidhet kryetar i Senatit të UEJL-së

Autori

Autori

Portali Tetova

February 21, 2023, 09:02

Në mbledhjen e sotshme të Senatit të Universitetit të Evropës Juglindore (21.02.2023), kështu vendosën senatorët , të cilët me shumicë votash drejtimin e Senatit ia besuan Prof. Dr. Mentor Hamitit.

Ai, do të udhëheq me Senatin për një periudhë njëvjeçare. Deri më tani kryetar i Senatit ishte, Prof. Dr. Zemri Elezi, ligjërues në Fakultetin e Shkencave Shoqërore Bashkëkohore.

Prof. Dr. Mentor Hamiti, është profesor ordinar në Fakultetin e Shkencave dhe Teknologjive Bashkëkohore dhe ligjëron lëndët në fushën e Algoritmeve, Gjuhët Programore dhe Teknologjitë, si dhe Etikën Profesionale.

Senati është organ kryesor i Universitetit për çështje akademike.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA