Punoi te Parkingu i Qytetit, dyshon se e hoqën ...

Punoi te Parkingu i Qytetit, dyshon se e hoqën nga puna pasi u sëmur

March 18, 2023, 05:03

Me thyerje të kofshës dhe plagë të hapura në të njëjtën këmbë për shkak të sheqerit, në fillim të këtij muaji ka humbur edhe punën 55-vjeçari Bozhidar Pavlovski në NP Parkingu i Qytetit në Shkup.

Ai filloi në shërbimin merimangë në prill të vitit të kaluar me një kontratë me afat të caktuar, por dy muaj më vonë ai theu kyçen duke rënë nga një biçikletë dhe ishte në pushim mjekësor. Ai thotë se sëmundja nuk ishte arsyeja për të mos zgjatur kontratën, por në fillim të këtij muaji, kur, siç thotë ai, më në fund u ngrit në këmbë pas një periudhe të gjatë, ishte i zhgënjyer. Ai është shkarkuar nga puna.

“E thirra shefin, më tha se drejtori nuk do të nënshkruajë kontratat tona, nuk më thanë pse, nuk kam asnjë shpjegim”, thotë Pavlovski për Sitel.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA