Punoi te Parkingu i Qytetit, dyshon se e hoqën nga puna pasi u sëmur

March 18, 2023, 05:03

Me thyerje të kofshës dhe plagë të hapura në të njëjtën këmbë për shkak të sheqerit, në fillim të këtij muaji ka humbur edhe punën 55-vjeçari Bozhidar Pavlovski në NP Parkingu i Qytetit në Shkup.

Ai filloi në shërbimin merimangë në prill të vitit të kaluar me një kontratë me afat të caktuar, por dy muaj më vonë ai theu kyçen duke rënë nga një biçikletë dhe ishte në pushim mjekësor. Ai thotë se sëmundja nuk ishte arsyeja për të mos zgjatur kontratën, por në fillim të këtij muaji, kur, siç thotë ai, më në fund u ngrit në këmbë pas një periudhe të gjatë, ishte i zhgënjyer. Ai është shkarkuar nga puna.

“E thirra shefin, më tha se drejtori nuk do të nënshkruajë kontratat tona, nuk më thanë pse, nuk kam asnjë shpjegim”, thotë Pavlovski për Sitel.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në
Rainy weather in North Macedonia
Çfarë moti na pret në fundjavë? Bëhuni gati për reshje shiu
IMG_9270
Qentë endacakë kanë kafshuar tre persona në Shkup
angelov-368169 (1)
Angelov: “Lufta e vitit 2001 e panevojshme, shqiptarët do t’i kishin realizuar të drejtat e tyre – kam pirë kafe me veteranët e UÇK-së”

DIASPORA