Qamili: Nuk na mjafton vetëm Tetova, ndryshimin...

Qamili: Nuk na mjafton vetëm Tetova, ndryshimin do ta sjellim edhe në nivel qëndror

May 29, 2023, 06:05

Para një numri të madh të pranishmish, UD kryetari i forumit rinor të Lëvizjes BESA, Albi Qamili ka theksuar se rinia e BESËS me një përkushtim të jashtëzakonshëm ka qenë motori i ndryshimit në Tetovë.

Ai tha se me të njejtin motiv, rinia duhet tia vë prirotet vetes që ndryshimin pos në Tetovë ta sjell edhe në nivel qëndror.

“Para vetes kishim një ideal madhështor, të pastër dhe fisnik për të cilin vullneti per tia arritur rritjet dita ditës. Këtë ideal të pastër e njohën edhe shumë të rinjë, andaj çdo ditë ata bashkohehsin me Lëvijen Besa, me profesor Bilall Kasami për të arrit deri tek ajo që të gjithë e donin, ndryshimi i pushteti që shkatërroi çdo vlerë që kishte Tetova e bukur. Andaj sot para jush dua ti vendos qëllim vetvetes që me fitoren e Tetovës ne nuk duhet të vetëmjaftohemi dhe se ndryshimin shumë shpejt duhet ta sjellim edhe në nivel nacional”, tha Qamili para të pranishmëve.

Kujtojmë që sonte Forumi Rinor i Lëvizjes BESA është duke mbajtur konventën themeluese të degës rajonale në Tetovë, ku do të zgjidhet kryetari dhe kuvendi i rinisë së Tetovës me rrethinë./Zyrtare.net

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA