Radari kap veturën me 220 KM/H”, Policia e Teto...

Radari kap veturën me 220 KM/H”, Policia e Tetovës ka shqiptuar 286 dënime

Autori

Autori

Portali Tetova

March 6, 2023, 08:03

Gjithsej 286 masa për tejkalim të shpejtësisë janë shqiptuar në zonën e SPB-Tetovë, gjatë ditës së djeshme (e dielë, 04.03.2023).

Edhe këtë herë janë kapur 10 tejkalime të shpejtësisë me mbi 70 kilometra më shumë se e lejuara, e njëri prej tyre është kapur me 220 km/h.

Ky është njoftimi i SPB Tetovë:

Në kuadër të aksionit të kontrollues të zhvilluar, sot (5- mars) nga ora 10:00 deri në orën 18:00, janë zbuluar dhe sanksionuar ligjërisht 159 tejkalime të shpejtësisë maksimale të lejuar jashtë vendbanimit (TE-96 dhe GV-63), prej të cilëve dhjetë me më shumë se 70 kilometra në orë (TE-7 dhe GV-3), 55 tejkalime të shpejtësisë (TE-32 dhe GV-23) deri në 70 kilometra në orë e kështu me radhë.

Përveç këtyre, 127 tejkalime të shpejtësisë të përcaktuar në zonën e banuar (TE-76 dhe GV-51), nga të cilat 1 (TE) për mbi 50 kilometra në orë, si dhe 14 lloje të tjera të kundërvajtjeve në trafik (TE-7 dhe GV-7).

 

SPB-Tetovë vazhdon me aktivitetet kontrolluese edhe në periudhën e ardhshme dhe apelon drejtuesit e mjeteve që të respektojnë shenjat e komunikacionit, rregullat dhe rregulloret lidhur me shpejtësinë maksimale të lejuar, gjë që do të kontribuojë në sigurinë e tyre dhe të gjithë përdoruesve të trafikut në rajonin e gjerë të Pollogut.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA