Rifat Jashari thirrje në Kuvend: Të gjithë së b...

Rifat Jashari thirrje në Kuvend: Të gjithë së bashku, le të ndahemi një herë e mirë nga Serbia

Autori

Autori

Portali Tetova

March 6, 2023, 02:03

Rifat Jashari, vëllai i Komandantit legjendar Adem Jashari, në seancën solemne në Kuvend, bëri thirrje për unitet që një herë e përgjithmonë të ndahet Kosova nga Serbia.

Në seancën e cila u mbajt për nder të 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, Jashari deklaroi që të gjithë duhet të jenë të një qëndrimi, pasi sipas tij, vetëm në këtë mënyrë do i kalojnë sfidat.

“Këtu është Kuvendi ku merren vendimet për të ardhmen e vendit, për të ardhmen e shtetit. U kisha preferuar të jeni të një gjuhe dhe të një qëndrimi dhe ta kalojmë këtë sfidë që e kemi përpara.

 

Le të ndahemi njëherë e përgjithmonë nga Serbia, e pastaj kemi kohë të merremi me gjëra tjera. Ju faleminderit, shëndet e gjitha të mirat”, potencoi Jashari në Kuvend

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA