Samsung punëson ish-ekzekutivin e TSMC-s

Samsung punëson ish-ekzekutivin e TSMC-s

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Sipas Korea Herald, Samsung ka punësuar një ish-punëtor të rangut të lartë të TSMC, i cili quhet Lin Jun-cheng.

Ai kishte punuar për kompaninë tajvaneze për rreth 19 vjet, dhe para kësaj ai kishte punuar në Micron Technology.

Lin Jun-cheng do të drejtojë ekipin e Advanced Packaing të Samsung, pjesë e divizionit Device Solutions, i cili është një pjesë thelbësore e zhvillimit të çipave. Në TSMC ai kishte punuar në zhvillimin e teknologjisë së paketimit 3D, kështu që ky mund të jetë një sukses i madh për gjigantin e teknologjisë koreane, raporton GSM Arena, transmeton Telegrafi.

Edhe pse mjaft të aftë, çipat Exynos të Samsung për telefonat e mençur janë kritikuar shpesh.

Çipat e Qualcomm janë shpesh më të fuqishëm në përgjithësi, falë Adreno GPU, ndërsa procesi i prodhimit të TSMC është padyshim më efikas. Kështu që seria e këtij viti Galaxy S që do të vinte në një variant Snapdragon ishte shumë e gjatë.

Punësimi i fundit sugjeron që Samsung po ristrukturohet dhe së shpejti do t’i japë një tjetër lëvizje. Nëse Lin Jun-cheng arrin t’i kthejë gjërat në vend, kjo do të tërhiqte potencialisht disa klientë shumë të nevojshëm, të tillë si Apple dhe Qualcomm, të cilët tani janë duke bashkëpunuar me TSMC për pjesën më të madhe të pajisjeve të tyre. /Telegrafi/

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA