SHGM dënon kërcënimet ndaj gazetarit Nevri Adem...

SHGM dënon kërcënimet ndaj gazetarit Nevri Ademi të Tetova Sot 

April 14, 2023, 12:04

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) dënon kërcënimet ndaj gazetarit Nevri Ademi të Tetova Sot, nga një person i cili është i punësuar në komunën e Tetovës. 

Pas publikimit të storjes nga ana e gazetarit Nevri Ademi të Tetova Sot, e cila flet për nepotizëm gjatë procesit të punësimit të bashkëshortes së Udhëheqësit të Departamentit për Arsim në Komunën e Tetovës, Validin Ademi, ai dje ka marrë kërcënim online në Facebook nga ana e vëllait të udhëheqësit Ademi.  

Sipas dëshmisë së kolegut, personi Valmir Ademi gjatë ditës së djeshme, me mesazh privat e ka kërcënuar me fjalët: “Po prek bukën time dhe familjen time, ndaj që nga ky moment të keni kujdes ti bashkë me shefin tënd”. 

Kërcënimi është denoncuar në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe sipas informacioneve të kolegut Nevri Ademi, kërcënuesi tashmë është dërguar në stacionin policor. 

Rasti është paraqitur në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe SHGM do të ndjekë hetimin dhe do të kërkojë reagim të menjëhershëm nga institucionet kompetente. 

SHGM do t’i drejtohet kryetarit të Komunës së Tetovës Bilall Kasami dhe do të insistojë që të kërkoj përgjegjësi nga personi i cili ka drejtuar kërcënime ndaj gazetarit Ademi. 

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA