Shikoni videon e mishit që po bën shumë njerëz ...

Shikoni videon e mishit që po bën shumë njerëz të heqin dorë prej tij e të bëhen vegjetarianë

Autori

Autori

Portali Tetova

January 30, 2023, 08:01

Një video e një kasapi që tregon mishin e porsa prerë dhe muskujt duke levizur po bën xhiron e rrjeteve sociale teksa shumë kanë thënë se do të ndryshonin dietën e tyre pasi të shikonin klipin.

Videoja e rishfaqur, e cila kohët e fundit ka fituar mbi 430,000 shikime që kur u rishpërnda në Twitter më 10 janar, tregon një copë mishi që shpërthen në spazma pasi ishte lyer me kripë, duke e bërë atë të duket sikur ishte ende gjallë.

Megjithatë, shikuesit u befasuan dukshëm nga klipi prej nëntë sekondash dhe pamja e mishit që dridhej.

“Epo, kjo mund të më bëjë të heq dorë nga ngrënia e mishit.”

 

“Planifikimi i një diete vegjetariane që tani e tutje. Kjo është e tmerrshme!”

“Unë jam duke u bërë vegan” ishin disa nga komentet.

Ekspertët që atëherë kanë vlerësuar videon, e cila fillimisht u bë virale në Facebook në vitin 2020, dhe thonë se kjo ndodh vetëm me mishrat më të freskët.

Lv Suwen, një ekspert në departamentin e shëndetit të kafshëve në Filipine tha në atë kohë: “Ju mund të jeni të sigurt, kjo pjesë e mishit është shumë e freskët dhe është nga një kafshë e therur rishtas.

“Sistemi nervor qendror është i vdekur, por mbaresat nervore në muskuj ende po punojnë duke lëvizur, sepse nervat nuk kanë vdekur ende. Kjo do të ndalet pas një kohe të shkurtër.”

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA