Shkup: “Qibritashat” në aksion – në shënjestër ...

Shkup: “Qibritashat” në aksion – në shënjestër turistët! (VIDEO)

Autori

Autori

Portali Tetova

May 22, 2023, 01:05

“Kthemi paratë se të fundit i pata”

Këto janë fjalët e një turisti të mashtruar ditë më parë. Kjo video u bë virale nëpër rrjetet sociale.

Turisti bie pre e mashtrimit nga ana e grupit mirë të organizuar, të ashtuquajtur në gjuhë popullore “Qibritasha”, njofton KlanM.

Ky lloj mashtrimi ka ekzistuar ndër vite dhe vendi i preferuar i tyre ka qenë Ura e Gurit në Shkup.

Ky grup, sic percjell KlanM, përsëri është shfaqur në hyrje të Çarshisë e cila në sezonin e verës frekuentohet nga shumë vizitorë të huaj, e njëri ndër ta ishte edhe ky vizitor që shihet në video i cili humbi 100 eurot e fundit për pak sekonda.

Në lidhje me këtë rast kërkuam përgjigje edhe nga MPB-ja.

“SPB Shkup po ndërmerr masa për zbardhjen e rastit. Deri tani nuk ka denoncime për qytetarë të dëmtuar. SPB Shkup si dhe sektorët tjerë për Punë të Brendshme në mënyrë intensive po ndërmarrin masa për shkatërimin e kësaj dukurie. Njëkohësisht MPB-ja u bën thirrje qytetarëve nëse vërejnë dukuri të këtilla ta denoncojnë në stacionin më të afërt të policisë” – thonë nga MPB.

Ndryshe, sipas Agjencia për promovim dhe mbështetje të turizmit në tremujorin e parë të këtij viti, janë regjistruar 58 mijë e 342 turistë që kanë vizituar Shkupin, ndërsa numri i bujtjeve ishte 106 mijë e 836 turistë. /KlanMacedonia/

Përgatiti: Avni Tahiri

 

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA