Shpëtohet i riu 64 orë pas tërmetit, zbulohet m...

Shpëtohet i riu 64 orë pas tërmetit, zbulohet mesazhi që la në mur: Mos e humb shpresën

Autori

Autori

Portali Tetova

February 9, 2023, 10:02

Një i ri 24-vjeçar, i cili u shpëtua 64 orë pas banesës së shkatërruar në lagjen Dulkadiroğlu të Kahramanmaraş, kishte shkruar në mur: “Mos e humbni shpresën”.

Sipas deklaratës së bërë nga Bashkia Metropolitane e Antalias, ekipet e Departamentit të Zjarrfikësve të Bashkisë Metropolitane, të cilat shkuan në rajon pas tërmeteve në Kahramanmaraş prekën 10 provinca, vazhduan punën e tyre në Kahramanmaraş.

Ekipet që punonin në rrënojat e ndërtesës së apartamenteve Selin në rrethin e Dulkadiroğlu Bahçelievler arritën tek 24-vjeçari Doğan Akkök 64 orë pas tërmetit.

 

Gjatë punës së shpëtimit, ekipet që inkurajuan të rinjtë duke komunikuar vazhdimisht me ta i sugjeruan që ai të bëhej një zhvillues softuerësh dhe Akkök u përgjigj: “Për mua, vëlla i dizajnit grafik”.

I riu, i cili u nxor nga nën rrënoja, iu dorëzua ekipeve mjekësore.

Burimi: Haberturk

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA