Skandaloze/Maqedonasja punësohet në dy vende pu...

Skandaloze/Maqedonasja punësohet në dy vende pune në Qeverinë e Maqedonisë

Autori

Autori

Portali Tetova

January 12, 2023, 03:01

Derisa dikush nuk po gjen dot një vend pune, apo po largohet jashtë vendit, megjithatë ka disa q punësohen në dy pozicione në të njëjtin institucion shtetëror, jo më pak, por në Sekretariatin e Përgjithshëm të Qeverisë.

I tillë është shembulli i Marija Stojanovska, e cila në të njëjtën datë, d.m.th., më 1 dhjetor 2022, është pranuar për dy punë të ndryshme në të njëjtin institucion, gjegjësisht në Sekretariatin e Përgjithshëm të Qeverisë, shkruan portali Faktor.mk.

Sipas dokumenteve Stojanovska në të njëjtën datë 1.12.2022, me vendim nga e njëjta Agjenci për Punësim, është pranuar për dy vende pune në të njëjtin institucion, gjegjësisht në Sekretariatin Gjeneral të Qeverisë.

 

Në rastin e parë bëhet fjalë për pozitën e ndihmës shefit të Departamentit për Strategji, Planifikim dhe Monitorim, ndërsa në rastin e dytë për pozitën e Ndihmës Shefit të Departamentit të Burimeve Njerëzore.

Ja dokumentet KLIKO

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA