Sot fillon sezoni i skijimit në Kodrën e Diellit

Sot fillon sezoni i skijimit në Kodrën e Diellit

Autori

Autori

Portali Tetova

December 18, 2023, 10:12

Qendra e Skjimit “Kodra e Diellit” njoftoi se sot do të hapet zyrtarisht sezoni 2023/2024 i skijimit, duke njoftuar funksionimin e ski-ashensorit “Kroni, “Aerodromi”, “Ge” dhe “Shën Ilija”, transmeton Portalb.mk.

“Me kënaqësi të madhe, ju njoftojmë se Qendra e Skijimit “Kodra e Diellit” hap zyrtarisht sezonin e skijimit nesër, 18 dhjetor 2023”, njoftojnë nga Qendra.

U theksua që çmimi i biletave për sot do të jetë 700 denarë për të gjithë kategoritë e biletave.

Edhe vitin e kaluar për shkak të mungesës së borës dhe ndryshimeve klimatike, sezoni i skijimit u hap me vonesë, në fund të muajit janarndërkaq përfundoi në muajin mars.

Kujtojmë që vijojnë bisedimet me kompaninë italiane “TechnoAlpin” e cila është e interesuar pët investim në Kodrën e Diellit, marrëveshja nuk është nënshkruar ende. Ndërkaq institucionet nuk japin detaje de kur e njëjta pritet të nënshkruhet.

TechnoAlpin” në dhjetor 2022 e prezantoi planin e tyre për zhvillimin e kësaj qendre turistike. Investimi është paraparë të realizohet në shtatë faza dhe kap vlerën e rreth 180 milionë eurove. Në fazën e parë prioritet pritet të ketë ndërtimi i sistemeve për borë artificiale, pasi planifikohet që sezoni të zgjasë më gjatë dhe jo të varet nga reshjet e borës. Faza e parë e cila kap vlerën prej 55 milionë eurove kap periudhën 2023-2028 ndërsa fazat e tjera (2-7) nga viti 2028 e tutje.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA