Spasovski: Deri në fund të vitit duhet të ndërr...

Spasovski: Deri në fund të vitit duhet të ndërrohen dokumentet e identifikimit

Autori

Autori

Portali Tetova

May 16, 2023, 12:05

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut deri në fund të vitit do të duhet të ndërrojnë dokumentet e identifikimit, bëri të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, përcjell TV21.

Dokumentet e reja të identifikimit do të duhet të mbajnë emrin e ri të shtetit, respektivisht Republika e Maqedonisë së Veriut.

“Deri në fund të vitit duhet të ndërrohen dokumentet e identifikimit me emrin e ri, Republika e Maqedonisë së Veriut”, tha mes tjerash Spasovski.

Ministri Spasovski gjithashtu kritikoi pushtetin lokal për ndërrimin e emrave të rrugëve, gjë që sipas tij, vonon nxjerrjen e dokumenteve personale.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA