Spektakël golash në Torino, Juventusi mposht Sa...

Spektakël golash në Torino, Juventusi mposht Sampdorian

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Juventusi është rikthyer te fitorja në Serie A, pas humbjes që pësoi ndaj Romës javën e kaluar.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të, skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri mposhti Sampdorian.
Ndeshja e zhvilluar në “Allianz Stadium” përfundoi me rezultatin 4:2.

Vendasit krijuan fillimisht epërsi të dyfishtë, me golat e Gleison Bremer (11’) dhe Adrien Rabiot (26’).
Por, mysafirët barazuan gjithçka në vazhdim, falë golave të Tommaso Augello (31’) dhe Filip Duricic (32’).

Pjesa e parë u mbyll baras, teksa “Zonja e Vjetër” e riktheu epërsinë në pjesën e dytë.

Rabiot (64’) shënoi golin e tij të dytë personal, teksa fitoren e vulosi Matias Soule (90’+4).

Vlen të theksohet se Dusan Vlahovic e humbi një penallti, në minutën e 69-të.

Juventusi pas kësaj fitore ka 38 pikë dhe renditet i shtati në tabelë, kurse Sampdoria është në pozitën e fundit (20) me 12 pikë.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
IMG_3961
Taravari me propozim: Zgjedhja e presidentit të bëhet nga Kuvendi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë

DIASPORA