Lajme

Taravari: Do të ketë referendum brendapartiak për hyrje në qeveri

Autori

Autori

Portali Tetova

January 21, 2023, 12:01

Në këtë takim për herë të parë do të flasim nëse ia vlen të bisedohet për temën e hyrjes së ASH-së në Qeveri, a duhet të ndërpritet kjo dhe të vazhdojmë si ASH në opozitë – ka deklaruar Kryetari i ASH-së, Arben Taravari, para fillimit të mbledhjes së Kuvendit Qendror të ASH-së që mbahet në Kumanovë.

Taravari, siç njofton KlanM, ka theksuar se nuk ka propozim konkret nga Kovaçevski, nëse do të kishte, ai tha se do ta prezantonin para opinionit, por konfirmoi se ka pasur kanale komunikimi,

“Ka pasur biseda joformale dhe tash për tash nuk kemi ndarë as Ministri e as Drejtori” – tha Taravari.

Para anëtarëve të KQ të ASH-së do t`i prezantoj të gjitha faktet dhe argumentet, gjërat që i kam biseduar edhe me përfaqësues të partive edhe me përfaqësues ndërkombëtar edhe me përfaqësues relevant politik të rajonit, do ta debatojmë brenda – tha Taravari duke shtuar se, sic njofton KlanM, për vete me intuitë nuk është i sigurtë as për njërën e as për tjetrën.

 

“Nëse dominon opinioni se duhet të hyjmë në Qeveri do ta formojmë një komision zyrtar partiak i cili do të ulet e do të bisedojë me partitë qeveritare dhe ndërkohë do ta ketë për obligim ta organizojë një referendum brendapartiak për këtë cështje” – tha Taravari./KlanMacedonia

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Më shumë nga kategoria

kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Screenshot 2024-06-23 132935
Votohet qeveria e Maqedonisë së Veriut
IMG_0889
Përmbytet Spitali i Tetovës
FB8A93BE-69E3-4D97-914E-FC60DBE46085-1024x617
EVN do të ndërpret energjinë elektrike në Tetovë për shkak të rrezikut nga goditjet elektrike pas motit të keq
DE433DFE-8C6D-4421-9991-BB9A5E35D676-1024x593
Ndërroi jetë Isuf Kadriu, zëvendëskryeredaktori i TV ALSAT
IMG_0871
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)
IMG_0851
Taravari: Prej sot s’ka votues dhe jovotues, por ka nënshtetas për të cilët do të punojmë maksimalisht dhe njësoj

DIASPORA