Taravari komenton largimin e Rolanda Prevallës ...

Taravari komenton largimin e Rolanda Prevallës nga ASH te ‘Grupi i Zjarrit’

Autori

Autori

Portali Tetova

March 4, 2023, 05:03

Anëtarja e Kuvendit Qendror të Aleancës për Shqiptarët, Rolanda Prevalla Kadriu i është bashkuar grupit të zjarrit të BDI-së.

Kështu ka bërë të ditur kreu i këtij grupimi dhe nënkryetar i BDI-së, Izet Mexhiti, duke bërë të ditur lajmin përmes rrjeteve sociale.

Për këtë “Fokus” ka kontaktuar edhe me kreun e ASH-së, Arben Taravari, i cili ka dhënë një përgjigje të shkurtër për braktisjen e bashkëpartiakës së tyre.

“Secili vendos vetë se ku do të vazhdojë. Qindra anëtarë të rinj vijnë tek ne dhe disa largohen. Të gjitha partitë kanë rregullisht anëtarë që shkojnë e vijnë. Është një dukuri normale”, tha Taravari në një prononcim për “Fokus”.

 

Ky largim vjen vetëm pak ditë pasi që ASH u bë pjesë e Qeverisë dhe se ka filluar përzgjedhja e drejtorëve nëpër eshalonet e tjera të pushtetit.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA