Tetova po boshatiset në heshtje, shumë kanë iku...

Tetova po boshatiset në heshtje, shumë kanë ikur dhe shumë të tjerë presin radhën!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 13, 2023, 09:04

Shkruan: Urim Saliu
Mbrëmja lëshohet trishtueshëm në Tetovë. Një heshtje ka rënë moti dhe qyteti duket kaq bosh, njerëzit nuk duken gjëkundi. Shumë kanë ikur dhe shumë të tjerë presin rradhën.

“Do iki nesër, do iki këtë javë”, këto janë refrene të përditshme të njerëzve. Marrin me vete cdo gjë, madje shpërngulen dhe nuk duan më të dëgjojnë as për politikën.Ka shumë që janë lodhur nga vitet e pritjes , për të gjetur një punë këtu.

Ka shumë të tjerë që kanë punuar si skllevër me orare të gjata për një mëditje të vogël dhe janë shkelur dhe poshtëruar aq sa ska më .

Ikin dhe me vete marrin fëmijët dhe shkollat po zbrazen.Kanë mbetur vetëm bankat e zbrazura dhe së shpejti mësuesit do tu flasin mureve .

 

Cdo gjë ngjan me filmin Vitet e ikjes dhe tek njerëzit nuk sheh më një revoltë.

Cmime të kripura ushqimesh, fatura rryme që po rrjepin secilin, varfëri që është lëshuar frikshëm , por sërish janë vetëm kalimtare .

Në protesta nuk sheh askënd sepse presin radhë në ambasada.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA