Tetovares i’u hoqën dy gjinjtë për shkak të diagnozës së rreme, 5 vite po kërkon përgjegjësi

Autori

Autori

Portali Tetova

March 14, 2023, 09:03

Një paciente nga Tetova, e cila iu nënshtrua masektomisë së dyfishtë, kërkon përgjegjësi nga mjekët e Klinikës së Onkologjisë dhe Radioterapisë në Shkup, të cilët para pesë viteve i kishin sugjeruar operim urgjent për shkak të dyshimit për kancer, transmeton gazeta “Sloboden Pecat”.

“Dikush duhet të mbajë përgjegjësi për heqjen e gjoksit tim për shkak të një diagnoze të rreme të kancerit.

Më thanë se duhet të operohesha menjëherë dhe kur u kthyen rezultatet e histopatologjisë pas operacionit, në indet e gjinjve të hequr kishte mastit, jo kancer”, tha 56-vjeçari me inicialet S.S nga Tetova.

Ajo thotë se ndjen zemërim dhe inat sepse besonte te sistemi dhe se Prokuroria do të bënte punën e saj.

 

Meqenëse prej pesë vitesh nuk ka lëvizje dhe lënda mbahet në sirtar, ajo ka rrëfyer gjithë peripecitë dhe problemin, ndërkohë apelon që të ndërmerren masa që lënda gjyqësore të mos vjetërsohet. Masektomia e dyfishtë është kryer në vitin 2018. (INA)

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA