Tetovari që punon në Zvicër me donacion për shk...

Tetovari që punon në Zvicër me donacion për shkollën “Liria”

Autori

Autori

Portali Tetova

February 20, 2023, 02:02

Bashkë atdhetari Visar Emini e ka ndihmuar shkollën ”Liria” në Tetovë nëpërmjet një donacioni nga Zvicra respektivisht nga Kantoni Schafhousen.

Lajmin e kanë bërë të ditur nga Komuna e Tetovës prej ku informojn se bëhet fjalë për banka për nxënësit e kësaj shkolle, karrige, rafte për libra dhe mjete për pastrim, informon “tetova1”.

“Falënderojmë bashkë atdhetarin Visar Emini i cili bëri të mundur që shkolla ”Liria” në Tetovë sot të pranojë një donacion nga Zvicra respektivisht nga Kantoni Schafhousen.

Bëhet fjalë për banka për nxënësit e kësaj shkolle, karrige, rafte për libra dhe mjete për pastrim.

 

Ky donacion është mundësuar nga Sektorit për Veprimtari Publike dhe Komunës së Tetovës të cilët kanë një komunikim dhe bashkëpunim të mirë edhe me mërgatën shqiptare në Evropë. Po ashtu dua të falënderoj edhe kompaninë transportuese “Rina Trans”.

Me këtë veprim Ne, edhe një herë konfirmojmë zotimin tonë për krijimin e kushteve më bashkëkohore në shkollat tona dhe pajisjen me inventar të ri. Investojmë në arsim, investojmë në ardhmërinë”, shkruan në informatën e publikuar nga Komuna e Tetovës./tetova1/

 

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA