VMRO: Levica bëri kuorumin – shpëtoi Kovaçevski...

VMRO: Levica bëri kuorumin – shpëtoi Kovaçevskin dhe Ahmetin

Autori

Autori

Portali Tetova

February 13, 2023, 01:02

Rendi i ditës së seancës së 103 në Kuvend është votuar me 62 vota, me mbështetjen e dy deputetëve të “Levicës” – thuhet në një reagim të VMRO-DPMNE-së.

“Levica”, siç transmeton KlanM, reagimin e VMRO-DPMNE-së, ka votuar PËR në seancën parlamentare për rikonstruimin qeveritar dhe edhe njëherë në vepër dëshmuan se janë folirantë e jo opozitë.

Çdoherë kur LSDM-së dhe BDI-së u duhet kuorumi, aty është “Levica” me dy deputetët – thonë nga VMRO-DPMNE-ja.

 

Nga fotografitë shihet qartë se seanca për rikonstruimin qeveritar nuk kishte mundësi të fillonte pa praninë e “Levicës”, qeveria nuk kishte 61 deputetë, por 60, kurse kuorumin prej 62 e bënë Apasievi dhe Krmovi – percjell KlanM reagimin e VMRO-DPMNE-së./KlanMacedonia

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA