Vozitnin nën ndikimin e alkoolit, policia kap 6...

Vozitnin nën ndikimin e alkoolit, policia kap 6 shofer në Tetovë e Gostivar

March 19, 2023, 09:03

Dje mbrëma dhe mbrëmë (18/19- mars) nga ora 22 deri në orën 03:00 në zonën Tetovë-Gostivar është kryer kontroll aksion në komunikacion i ndaj drejtuesve të mjeteve nëse dhe sa prej tyre drejtonin automjete nën ndikimin e alkoolit, në këtë kontroll janë zbuluar dhe sanksionuar 6 drejtues mjetesh (TE -4 dhe GV-2) tek të cilët është konstatuar prania e alkoolit në organizëm (gjak), prej tyre tek 3 (TE-2 dhe GV-1) deri në një e gjysëm promil.

Të gjithë shoferët-kundërvajtës janë përjashtuar menjëherë nga komunikacioni, ndaj tyre janë përgatitur parashtresat e parapara sipas Ligjit për siguri në komunikacionin rrugor dhe përkohësisht iu është hequr patentë shoferi, përveç këtyre janë sanksionuar edhe 7 lloje tjera të kundërvajtjeve në komunikacion.

Sektori i Punëve të Brendshme Tetovë apelon drejtuesit e mjeteve që të mos konsumojnë alkool nëse drejtojnë automjet, sepse alkooli ua zvogëlon aftësinë dhe përqendrimin dhe vë në pikëpyetje sigurinë e tyre dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës në rajon dhe më gjerë. Gjithashtu apelon që të rregullohet shpejtësia sipas kushteve të rrugës dhe të mos dalin në rrugë me automjete me defekte teknike.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA