Vozitnin nën ndikimin e alkoolit, policia kap 6 shofer në Tetovë e Gostivar

March 19, 2023, 09:03

Dje mbrëma dhe mbrëmë (18/19- mars) nga ora 22 deri në orën 03:00 në zonën Tetovë-Gostivar është kryer kontroll aksion në komunikacion i ndaj drejtuesve të mjeteve nëse dhe sa prej tyre drejtonin automjete nën ndikimin e alkoolit, në këtë kontroll janë zbuluar dhe sanksionuar 6 drejtues mjetesh (TE -4 dhe GV-2) tek të cilët është konstatuar prania e alkoolit në organizëm (gjak), prej tyre tek 3 (TE-2 dhe GV-1) deri në një e gjysëm promil.

Të gjithë shoferët-kundërvajtës janë përjashtuar menjëherë nga komunikacioni, ndaj tyre janë përgatitur parashtresat e parapara sipas Ligjit për siguri në komunikacionin rrugor dhe përkohësisht iu është hequr patentë shoferi, përveç këtyre janë sanksionuar edhe 7 lloje tjera të kundërvajtjeve në komunikacion.

Sektori i Punëve të Brendshme Tetovë apelon drejtuesit e mjeteve që të mos konsumojnë alkool nëse drejtojnë automjet, sepse alkooli ua zvogëlon aftësinë dhe përqendrimin dhe vë në pikëpyetje sigurinë e tyre dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës në rajon dhe më gjerë. Gjithashtu apelon që të rregullohet shpejtësia sipas kushteve të rrugës dhe të mos dalin në rrugë me automjete me defekte teknike.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA